Blog

Lampy elektronowe

Gdyby nie lampy elektronowe – nie mielibyśmy dziś tranzystorów, a nawet układów scalonych. Prawda jest taka, że od tych niewielkich urządzeń, wymyślonych w 1904 roku przez Johna Ambrose Fleminga zaczęła się historia współczesnej elektroniki.

Czym jest generator mikrofalowy?

Większość z nas ma w domu kuchenkę mikrofalową. Mało kto jednak zastanawiał się kiedykolwiek, na jakiej zasadzie ona działa. Cały sekret tego urządzenia tkwi w magnetronie – niewielkiej lampie, emitującej promieniowanie mikrofalowe. To właśnie dzięki niemu możemy szybko podgrzać ulubione jedzenie. Jednak mikrofalówka to nie jedyne miejsce, w którym używany jest generator.

Falowody mikrofalowe

Falowód mikrofalowy to rodzaj linii transmisyjnej, który doskonale sprawdza się w przesyłaniu mikrofal o dużej mocy. Linia składająca się głównie z jednego przewodnika elektrycznego wykorzystywana jest do podłączenia nadajnika oraz odbiornika mikrofal z antenami w urządzeniach radionawigacyjnych, radiolokacyjnych czy kuchenkach mikrofalowych.

Laserowe cięcie metali

Laserowe cięcie metali Cięcie laserowe to jeden z najszybszych i najnowocześniejszych procesów obróbki różnego rodzaju stali konstrukcyjnych, tworzyw sztucznych czy drewna. W pełni zautomatyzowana, ekonomiczna technologia cięcia laserem pozwala na wycinanie dowolnych kształtów, a także przebijanie otworów (wiercenie, perforacja) większości znanych materiałów inżynierskich. 

Laminaty mikrofalowe do płytek układów drukowanych

Jeżeli zajmujesz się projektowaniem układów cyfrowych, na pewno szukasz najbardziej korzystnych rozwiązań z zakresu laminatów do płytek układów drukowanych. 

MICRO-ACTIV COMPONENTS
KRAWCZYK I WSPÓLNICY
Sp.Jawna

ul. Szkolna 64
27-230 Brody

KRS 0000016435  
REGON 010898051  
NIP 5221013854