Oferta produktów

laminaty mikrofalowe

Laminaty mikrofalowe


Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów oferujemy laminaty przeznaczone głównie dla układów pracujących na wysokich częstotliwościach oraz mikrofalowych. Materiały te charakteryzują się niską stratnością, stabilnym współczynnikiem przenikalności dielektrycznej oraz odpornością na zmiany temperatury.

magnetrony

Lampy do wycinarek laserowych


MICRO-ACTIV COMPONENTS dostarcza lampy do wycinarek laserowych - wysokiej jakości triody, tetrody, triody planarne stosowane w laserach CO2. Dostawy realizujemy po bardzo konkurencyjnych cenach z magazynu zlokalizowanego na terenie Europy w ciągu 2 - 5 dni. Oferujemy lampy fabrycznie nowe z pełną gwarancją od markowych producentów, m.in.: Eimac, Amperex, National Electronics, Thales (dawniej Siemens), Toshiba

Oferujemy lampy do systemów laserowych i diagnostyki medycznej produkowanych przez firmy: Amada, Bystronics, Carl Baasel Lasertechnik, Coherent, Convergent Technologies, Electrox, GE, Iowa Laser, Laser Machining Lumonics, Mazak, Philips, Photon Sources

 

Lista referencyjna odpowiedników lamp do laserów

Symbol OEMSymbol lampy z oferty MICRO-ACTIV
RS3021CJRS3021CJ
RS3021CJSRS3021CJ
B1634ANL11826
C1583NL10277-1
C1583AAX1583A
Y826NL11826
3-500ZNL11826

 

Triody mocy

SymbolWspółczynnik
wzmocnienia (µ)
ChłodzeniePrąd siatki (A)Napięcie siatki (V)Szczytowe napięcie
anodowe (kV)
Sczytowy prąd
katodowy (A)
Typowy prąd
anodowy (A)
RS3021CJ120Wodą1355.714252.5
E309735Powietrzem
- wymuszone
226.3201.50.6
NL11826130Powietrzem
- wymuszone
14.65204.51
RS3021CJW sprawie ewentualnych zamienników RS3021CJ prosimy o kontakt z n/biurem!

 

Tetrody

SymbolChłodzeniePrąd siatki (A)Napięcie siatki (V)Szczytowe napięcie
anodowe (kV)
Szczytowy prąd
katodowy (A)
Moc admisyjna (W)Typowy prąd
anodowy (A)
4PR125A/8247Powietrzem
- wymuszone
6.5560.221255
4PR250C/8248Powietrzem
- wymuszone
14.75505.52504
4PR400A/8188Powietrzem
- wymuszone
14.75205.44003.5
4PR1000A/8189Powietrzem
- wymuszone
21.37.530810008
8960Powietrzem
- wymuszone
3675012120010
AX1583APowietrzem
- wymuszone
14.15302.55000.69
C1583APowietrzem
- wymuszone

Patrz na AX1583A jako bezpośredni zamiennik (drop-in replacement)!
NL10277Powietrzem
- wymuszone
14.75205.45003.8
NL10277-1Powietrzem
- wymuszone
14.75205.45003.8
Q450-2Powietrzem
- wymuszone

Patrz na NL10277-1 jako bezpośredni zamiennik (drop-in replacement)!
Q450-4/AXQ450-4Powietrzem
- wymuszone

Patrz na NL10277-1 jako bezpośredni zamiennik (drop-in replacement)!
Q450-5/AXQ450-5Powietrzem
- wymuszone

Patrz na AX1583A jako bezpośredni zamiennik (drop-in replacement)!
tranzystory w.cz.

Falowody


MICRO-ACTIV COMPONENTS posiada w swojej ofercie szeroki zakres podzespołów falowodowych stosowanych zarówno w technice radarowej, łączności jak i przemysłowych generatorach mikrofalowych. Oferowane produkty dostarczamy z kołnierzami standardowymi lub wg.specyfikacji klienta.

podzespoły mikrofalowe

Głowice mikrofalowe


Głowice mikrofalowe składają się z magnetronu, wyrzutni falowodowej, transformatora i układu elektronicznego stanowiącego interfejs z zasilaczem mocy (poprzez zespół kablowy). Głowice magnetronowe dostępne są w wersjach chłodzonych wodą lub powietrzem wykonanych z aluminium lub stali kwasoodpornej. MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje duży wybór standardowych głowic magnetronowych do zastosowań z różnymi zasilaczami mocy lub integrację kompletnych systemów generatorów mikrofalowych do zastosowań przemysłowych.

laminaty mikrofalowe

Zasilacze mikrofalowe


Mikrofalowe zasilacze mocy dostarczają napięcie i prąd niezbędne do wysterowania magnetronu lub generatora mikrofalowego. Typowe zasilacze mają zintegrowane systemy kontroli, sterowania i ochrony przed błędami obsługi. MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje szeroką gamę zasilaczy mocy dla aplikacji mikrofalowych pracujących w trybie: switch-mode, indukcyjnym (L-C) i impulsowym.

magnetrony

Lampy elektronowe


MICRO-ACTIV dostarcza pełną gamę lamp elektronowych jak triody, tetrody, pentody, IOT, z zimną katodą, odbiorcze, detekcyjne Geigera-Mullera, i wiele innych, do zastosowań przemysłowych, dla sieci nadawczych, aparatury naukowo-badawczej, dla radioamatorów i audiofilów.

 

Triody

Triody są stosowane zarówno w sieciach nadawczych jak i w przemyśle ze względu na swoją prostotę konstrukcji i od dawna sprawdzoną technologię produkcji. Triody mają mniejsze wzmocnienie niż tetrody, niemniej mogą osiągać moc wyjściową do 1.25 MW. MICRO-ACTIV dostarcza triody takich marek jak AMPEREX, CPI-EIMAC, NATIONAL i THALES.

 

Tetrody

Tetrody stosowane są wtedy gdy potrzebna jest wysoka liniowość sygnału, duże wzmocnienie i większa izolacja. Właśnie ze względu na konieczność większego wzmocnienia sygnału ponad 1 MW producenci nadajników AM, FM i TV stosują tetrody. Również w przemysłowych systemach grzania w.cz. konstruktorzy stosują osobne drivery generatorów na bazie tetrod, dla lepszej kontroli częstotliwości. Dla mocy do 40 kW lampy chłodzone są z reguły powietrzem, a dla mocy powyżej 40 kW wodą w prostych i wielofazowych systemach. MICRO-ACTIV oferuje w krótkich terminach dostawy tetrody firm AMPEREX, CPI-EIMAC, NATIONAL , BURLE, THALES i regenerowane firmy CPI-ECONCO.

 

Pentody

Pentody są rzadziej stosowane niż triody i tetrody ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcję i złożoność układów elektronicznych, niemniej ich zalety potwierdzają się we wzmacniaczach i regulatorach w systemach nadawczych i aplikacjach audio. Oferujemy pentody o mocy wyjściowej od kilku watów do wielu kilowatów.

 

Lampy odbiorcze

MICRO-ACTIV dostarcza urządzenia odbiorcze, które oparły się upływowi czasu i dzięki swoim szczególnym charakterystykom pracy są nadal poszukiwane przez rzesze radioamatorów i entuzjastów techniki audio najwyższej jakości. Tysiące typów urządzeń producentów jak: AMPEREX, AMPEREX BUGLE BOY, CETRON, ELECTRO-HARMONIX, GE, NATIONAL, PHILIPS I SOVTEK oferujemy z największego składu tych lamp elektronowych na świecie, w certyfikowanym ISO9001-2000 łańcuchu dystrybucyjnym, stanowiącym gwarancję pierwszorzędnej jakości i zadowolenia klientów.

 

 

IOT (Inductive Output Tubes)

Modele z wyjściem indukcyjnym IOT (Inductive Output Tubes) stanowią skrzyżowanie klistrona I triody. Wynalezione i opatentowane pod koniec lat 30-tych XX wieku wkroczyły ponownie do nadajników telewizyjnych UHF dużej mocy w latach 80-tych zastępując mało wydajne klistrony. MICRO-ACTIV oferuje pełną gamę analogowych i cyfrowych urządzeń IOT firmy L3.

 

Detektory Geigera-Mullera

Liczniki Geigera-Muellera są małymi, odpornymi na promieniowanie radioaktywne detektorami, stosowanymi do określania obecności promieniowania alpha, beta lub gamma. Liczniki te wykrywają, mierzą i przy pomocy prostych obwodów elektronicznych sterują wyświetlaczami i wskaźnikami optycznymi. Oprócz pomiaru i przekazywania danych liczbowych często stosowane są w przyrządach indywidualnego zabezpieczenia personelu w elektrowniach atomowych, laboratoriach i przy obsłudze urządzeń elektromedycznych.

 

Lampy chłodzone powietrzem

Specyfikacja w pliku PDF.
>Pobierz plik<

 

Lampy chłodzone wodą

Specyfikacja w pliku

tranzystory w.cz.

Tłumiki stałe i regulowane


 

MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje wszystkie typy elementów rezystywnych stosowane w technice mikrofalowej jak:
- Tłumiki stałe DC - 26.5GHz o tłumieniu 1 - 60dB i regulowane DC - 26.5GHz w przedziale 0 - 110dB
- Tłumiki zmienne elektromechaniczne sterowane cyfrowo i tłumiki cyfrowe w pasmach DC - 40 GHz i 0dB - 90dB
- Obciążenia
- Dzielniki mocy 2- , 3-, 4-, 5-, 8-, 12-, 16-, 32-drożne
- Blokady DC
- Rezystory płaskie i skrzydełkowe od renomowanych producentów z USA i UE.

podzespoły mikrofalowe

Złącza i kable koncentryczne


Dostarczamy złącza i kable koncentryczne do zastosowań w układach wysokiej częstotliwości i mikrofalowych. Oferujemy wszystkie aktualnie stosowane typy złączy standardowych oraz wykonania niestandardowe wg. specyfikacji klienta. Posiadamy możliwość konfekcjonowania kabli według wymagań klienta.

 

laminaty mikrofalowe

Generatory W.cz. i Mikrofalowe


Mikrofalowe systemy generacyjne służą do wytwarzania stabilnej i kontrolowanej mocy mikrofalowej wymaganej w licznych procesach grzania dla aplikacji przemysłowych. Kompletne mikrofalowe systemy generacyjne dostępne są jako zintegrowane jednostki lub ze zdalną głowicą magnetronową. Zintegrowany generator mikrofalowy mieści w sobie wszystkie podzespoły w pojedynczej obudowie, podczas gdy zdalna głowica oddziela zasilacz mocy od magnetronu przy pomocy zespołu kablowego. Wszystkie kompletne mikrofalowe systemy generacyjne dostarczane są z zasilaczem mocy, głowicą magnetronową, zespołem kablowym i izolatorem. MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje usługi w zakresie projektowania i produkcji kompletnych generatorów mikrofalowych „pod klucz” do aplikacji dla niskich i wysokich mocy w zakresie standardowych częstotliwości ISM w paśmie 915MHz, 2450 MHz i 5.8 GHz, w konfiguracji nowych systemów oraz ulepszaniu istniejących systemów wg. Wymagań i specyfikacji klienta.

podzespoły mikrofalowe

Tranzystory w.cz.


Nasza firma oferuje tranzystory w.cz. posiadające zdolność wzmacniania mocy sygnału elektrycznego. Stosuje się je w układach analogowych i cyfrowych. Pochodzą od renomowanych producentów – znanych na całym świecie firm Cree, Microsemi, Mitsubishi, Nitronex i innych, które zwracają szczególną uwagę na najwyższą jakość swoich wyrobów. Nasza propozycja dotyczy wszystkich typów tych urządzeń. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji – począwszy od projektu, poprzez tworzenie prototypu, produkcję mało- i wielko nakładową aż do końca eksploatacji wyrobu i prac nad jego udoskonalaniem.


MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje tranzystory mocy w.cz. i moduły hybrydowe czołowych światowych producentów dla aplikacji w pasmach od 1 MHz do 3.5 GHz i mocy wyjściowej od 5 W to 1 KW. Jesteśmy ukierunkowani na pełne wsparcie producentów począwszy od fazy projektowej, tworzenia prototypu, poprzez produkcję małoseryjną do produkcji wielkoseryjnej i programów „End of Life” kończących życie danego produktu oraz prace związane z przeprojektowaniem wyrobu.

Oferujemy produkty wszystkich typów wytwarzane w technologiach bipolarnej, LDMOS, MOSFET, GaAsFET, GaN i innych, następujących producentów: FREESCALE RF , HVVI , INFINEON , M/A-COM ,MICROSEMI , NEC , NITRONEX , NXP , SEMELAB , ST MICROELECTRONICS , WATKINS-JOHNSON/TRIQUINT .

MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje także produkty trudnodostępne i wycofane z produkcji z serii: MRF..., MS..., PBL..., PMR..., PT..., SD..., TPV..., TRD..., UML..., UTV..., VRF... i inne. Na składzie posiadamy BLF278, BLF368, BLV25, BLV861, BLX96, BLX97, BLX98, MRF141, MRF151G, SD1489, TPV591, TPV7025, TPV8100B

tranzystory w.cz.

Diody mikrofalowe


W naszej ofercie dostępne są diody mikrofalowe umożliwiające prostowanie sygnałów prądu przemiennego o bardzo wysokiej częstotliwości. Oferujemy diody wszystkich dostępnych typów jak Schottky'ego, Gunn'a, PIN, tunelowe, waraktorowe i inne. Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak M/A-COM, Aeroflex-Metelics, Microsemi, Skyworks. Klienci mają więc pewność, że otrzymają od nas towar najwyższej klasy wykazujący się precyzyjnym działaniem oraz bezpieczeństwem stosowania.

magnetrony

Magnetrony


MICRO-ACTIV dostarcza szeroką gamę magnetronów impulsowych i z falą ciągłą. Magnetrony impulsowe o poziomach mocy od 1 kW do 3 MW w przedziale częstotliwości 450 MHz do 9.9 GHz. Unikalne konstrukcje katod pozwalają na wydłużenie czasu pracy do 10,000 godzin. Głównym zastosowaniem magnetronów impulsowych są radary i akceleratory liniowe dla medycyny. Magnetrony CW są tanimi, oscylatorami o wydajnym przekroju pola mikrofalowego stosowanymi do generacji sygnałów o fali ciągłej (CW – Continuous Wave). Magnetrony CW w paśmie S (2450 MHz), paśmie L (915/896 MHz) i najnowsze 5.89 GHz są typowo stosowane w przemysłowych aplikacjach suszenia i grzania, wymagających ciągłej energii mikrofalowej. MICRO-ACTIV oferuje bezpośrednie zamienniki dla najbardziej typowych konfiguracji w zakresie mocy 300 W – 30 kW @ 2450 MHz, 5 kW – 100 kW @ 915/896/922 MHz i 700 W @ 5.86 GHz. Te zamienniki magnetronów mogą pracować w większości systemów OEM. MICRO-ACTIV zapewnia doradztwo w wyborze magnetronów spełniających specyficzne wymagania systemów klienta.

tranzystory w.cz.

Anteny

MICRO-ACTIV COMPONENTS oferuje szeroką gamę profesjonalnych anten do następujących zastosowań:

ANTENY DO NAWIGACJI SATELITARNEJ GPS i GNSS

 • Anteny mobilne wielopasmowe GNSS
 • Anteny mobilne wielopasmowe GPS L1 wysokiej czułości z tłumieniem sygnałów zakłócających
 • Anteny zintegrowane z odbiornikiem GPS
 • Anteny miniaturowe ceramiczne typu Embedded do zabudowy w miniaturowych urządzeniach przenośnych GPS i sieciowych


ANTENY DLA INFRASTRUKTURY SIECIOWEJ

Anteny dla stacji bazowych

 1. Anteny dookólne
 2. Anteny panelowe sektorowe dwupolaryzacyjne 2.3-2.7 GHz, 3.3-3.8 GHz, 4.9-5.9 GHz
 3. Anteny sektorowe 4.9-5.9 GHz z pionową polaryzacją liniową
 4. Anteny panelowe płaskie dwupolaryzacyjne kierunkowe 4G LTE MIMO
 5. Anteny paraboliczne reflektorowe

Anteny wewnętrzne do budynków

 1. Anteny podsufitowe
 2. Anteny przenośne
 3. Anteny ścienne

ANTENY LTE

 • Anteny mobilne
 • Anteny dla zewnętrznych stacji bazowych
 • Anteny wewnętrzne i przenośne do budynków

ANTENY MIMO

 • Anteny kierunkowe dla stacji bazowych
 • Anteny wewnątrzbudynkowe – podsufitowe, ścienne
 • Anteny mobilne · M2M zewnętrzne/wewnętrzne Wi-Fi

ANTENY SPECJALNE

laminaty mikrofalowe

Wzmacniacze dużej mocy


Ultra-Szerokopasmowe Półprzewodnikowe Wzmacniacze Mocy SSPA
Oferowane przez MICRO-ACTIV COMPONENTS hybrydowe szerokopasmowe wzmacniacze mocy charakteryzują się dyskretną matrycą tranzystorów  GaN, GaAsFET na podłożu ceramicznym, obejmującą zakresy częstotliwości od 4 GHz do 26,5 GHz i mocy powyżej 500 W.

Szerokopasmowe Półprzewodnikowe Wzmacniacze Mocy SSPA
Szerokopasmowe wzmacniacze SSPA skonstruowane na bazie technologii hybrydowej z dyskretnymi tranzystorami  LDMOS, GaN, GaAsFET  i Chip & Wire Hybrid, funkcjonują w pasmach częstotliwości od jednej oktawy do dekad od 1 MHz do 24,5 GHz przy poziomach mocy przekraczających 500 W w przypadku modułów i 3 kW w przypadku systemów.

Wąskopasmowe i Liniowe Półprzewodnikowe Wzmacniacze Mocy SSPA
W ofercie MICRO-ACTIV COMPONENTS  wąskopasmowe  CW i liniowe półprzewodnikowe wzmacniacze SSPA powstały na bazie technologii LDMOS, GaN, GaAsFET Discrete i Chip & Wire Hybrid, obejmujące zakresy częstotliwości od 1 MHz do 26,5 GHz przy poziomach mocy przekraczających 1 kW dla modułów i 10 kW dla systemów.

Impulsowe Półprzewodnikowe Wzmacniacze Mocy SSPA
Impulsowe wzmacniacze SSPA MICRO-ACTIV  zawierają w sobie zaawansowane technologie LDMOS,  GaN discrete oraz Chip & Wire obejmujące zakres częstotliwości od 1 MHz do 12 GHz przy poziomach mocy przekraczających 1KW dla modułów i 10KW dla systemów.

MICRO-ACTIV COMPONENTS
KRAWCZYK I WSPÓLNICY
Sp.Jawna

ul. Szkolna 64
27-230 Brody

KRS 0000016435  
REGON 010898051  
NIP 5221013854